subadap

Çocuklara tatil hediyesi: Şubadap Konseri!

Heybeliada Halk Kütüphanesini Koruma Derneği’nden sömestr tatilinde çocuklara konser hediyesi! Doğa ve ekoloji şarkılarıyla tanınan Şubadap Çocuk Orkestrası, 24 Ocak Çarşamba saat 15.00’da Heybeliada Ruhban Okulu’nda çocuklarla buluştu.

Heybeliada Halk Kütüphanesini Koruma Derneği’nin dün Ruhban Okulu’nda düzenlediği etkinlikte, Şubadap Çocuk Şarkıları Orkestrası adalı çocuklarla buluştu.
Çocukların Şubadap’ın harika şarkılarıyla coşup eğlendiği konser, bu karanlık günlerde bizlere de ışık oldu, ruhumuzu aydınlattı. Kapanış şarkılarının birinde hep birlikte haykırdığımız gibi, “özgürlüğün solumuzda, sağımızda, önümüzde arkamızda, biz neredeysek orada olduğunu” ve “bu dünyanın hepimize, insanlara, kedilere, köpeklere, sümüklüböceklere, ağaçlara, hepimize ait olduğunu” hatırladık, sanırım çocuklar kadar, hatta onlardan daha çok eğlendik.
Taa uzaklardan yollara düşüp adaya gelen Şubadap grubunun şahane insanlarına, bize kapılarını bir kez daha açan Ruhban Okulu yöneticilerine ve çalışanlarına, programın hazırlanmasına her zamanki gibi gönüllü ve imece emekle yürekten katkı veren dernek üyelerine, müzik tesisatının adanın zor kış koşullarında nakliyesinden oturma düzeninin oluşturulmasına, davetiyelerin basımından balonların yaptırılmasına, konuklara ikram edilecek atıştırmalıkların hazırlanmasından çöplerin toplanmasına her aşamada yardım etmeye çalışan tüm arkadaşlarımıza, çocuklarını konsere getiren anne babalara, umudumuzu yeşerten çocuklara bin teşekkür!

Ayşe Sarısayın

şubadap-afiş-ver_3